ZESPÓŁ KAMERALNY
"PIÚ MOSSO"

Zespół kameralny PIÚ MOSSO przy Filii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu działa od 2012 roku początkowo przy Katedrze Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego, obecnie przy Filii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Tworzony przez młodych muzyków, których łączy wspólne zamiłowanie do śpiewania i wieloletnia znajomość. Śpiewają w nim studenci, a także absolwenci różnych uczelni akademickich Wrocławia. Zespół działa pod kierownictwem absolwenta Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Muzykologia oraz studenta Akademii Muzycznej na wydziale Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, Dominika Jarockiego.
Zespół wykonuje głównie pieśni sakralne z różnych epok, muzykę dawną, można jednak również usłyszeć współczesne kompozycje, a także różnego rodzaju aranżacje znanych utworów. W ich repertuarze można znaleźć:
20 utworów świeckich i rozrywkowych
28 utworów sakralnych
21 utworów muzyki dawnej 6utworów ludowych
28 kolęd i pastorałek
Zespół koncertuje na całym Dolnym Śląsku m.in. podczas Wystawy Barbary Górniak “Kościoły Pokoju na Dolnym Śląsku” w Bogatyni, Wrocławiu (Leśnicy) i Dusznikach Zdroju, w ramach XXIV Festiwalu “Maj z muzyką dawną” we Wrocławiu, VI Festiwalu Amatorskich Trunków w Ołdrzychowicach Kłodzkich, w ramach których zespół otrzymał grant na nowe stroje sponsorowany przez Wójta Gminy Kłodzko, a także za granicami Polski m.in. podczas Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej we Lwowie na Ukrainie.
Zespół jest laureatem II miejsca XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie oraz I miejsca w XII Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bolkowie.Dominik Jarocki – dyrygent

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytutu Muzykologii (studia I stopnia) oraz student II roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej, w klasie dyrygowania dr hab. Agnieszki Franków ­ Żelazny. Dyrygent, Wokalista, Aranżer. Od roku 2012 prowadzi, założony przez siebie, Zespół Wokalny Piu Mosso z którym występuje na różnych festiwalach i koncertach na Dolnym Śląsku m.in. na XXIV Festiwalu Maj z Muzyką Dawną. Od października 2013 roku aktywny członek Chóru Uniwersytetu Medycznego Medici Cantantes we Wrocławiu pod kierownictwem Magdaleny Lipskiej, a także od 2008 roku Kłodzkiego Chóru Kameralnego Concerto Glacensis pod dyrekcją Katarzyny Mąki. Brał udział w VII Warsztatach Muzyczno ­ Liturgicznych organizowanych przez Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne, a także w Warsztatach Wokalnych nowoczesnej metody improwizacji wielogłosowej ­ CircleSong, prowadzonych przez Rogera Treece’a w Olsztynie. Laureat Finałowego Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w roku 2013 oraz Dolnośląskiej Ligi Talentów.